„Która wartość ma dla mnie wartość?”

Strona główna » Aktualności » „Która wartość ma dla mnie wartość?”

Klasa III a wzięła udział w projekcie przygotowanym przez  Fundację im. Roberta Schumana i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Pod kierunkiem nauczycieli geografii i historii została zorganizowana nietypowa lekcja o tematyce: „Jaką wartość ma dla mnie wartość?”, przeprowadzona według scenariusza opracowanego przez organizatorów projektu.

Podczas zajęć uczniowie  byli podzieleni na  pięcioosobowe zespoły, które  wytypowały ze swego grona liderów, przedstawiających ogółowi wypracowane wnioski. Młodzież uczestniczyła w ciekawej  grze - pokerze kryterialnym,  prowadziła dyskusję na temat najważniejszych wartości Unii Europejskiej oraz wybierała te, które są zapisane w art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej. Wspólnie z uczniami zostały omówione szczegółowo pojęcia takie jak: godność osoby ludzkiej, wolność, demokracja, równość, rządy prawa, poszanowanie praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości.

Ostatnim elementem zajęć było przygotowanie pytań sondażowych i przeprowadzenie sondażu na temat wartości unijnych wśród uczniów szkoły. Poszczególne grupy rozdzieliły między siebie zadania takie jak: zliczenie głosów, opracowanie wykresów, interpretacja wyników, wyciągnięcie wniosków. Całość prac zostanie przedstawiona uczestnikom w formie przygotowanego raportu. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie i aktywność młodzieży naszej szkoły.

Ponizej znajduje się ankieta z uzyskanumi wynikami.

data dodania: 2018-03-23 20:33:52