110 rocznica istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 w Zawierciu

Strona główna » Aktualności » 110 rocznica istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 w Zawierciu

Motto; „ Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”

Św. Jan Paweł II

Dzień 16 marca 2018 r. był dniem szczególnym dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Zawierciu. Tego dnia nastąpiła kulminacja obchodów 110 rocznicy istnienia szkoły. Uroczystość odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury z udziałem przedstawicieli władz miejskich oraz oświatowych, dyrektorów innych szkół i przedszkoli, emerytowanych nauczycieli oraz naszych absolwentów.

W uroczystości uczestniczyli: Prezydent Miasta Zawiercie Witold Grim, Poseł na sejm RP Anna Nemś, Rzecznik Prasowy Urzędu Marcin Wojciechowski, Starszy Wizytator Celina Stach, Naczelnik Wydziału Edukacji Tomasz Bojanek, Przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Kleszczewski, Przewodniczący Rady Miasta Paweł Kaziród, dyrektorzy szkół i przedszkoli. Nie mogło również zabraknąć absolwentów placówki, emerytowanych pedagogów oraz rodzin uczniów.

Zgromadzona publiczność obejrzała program artystyczny, w którym uczniowie przedstawili bogatą historię naszej szkoły od momentu jej założenia z inicjatywy TAZ w 1907r poprzez okres wojenny, lata sześćdziesiąte , osiemdziesiąte aż do dziś.  Nasi uczniowie oraz  absolwenci zaprezentowali umiejętności teatralne, wokalne i instrumentalne .Ta sentymentalna podróż wzbogacona multimedialną prezentacją ukazującą dawną zabytkową szkołę, kadrę pedagogiczną i absolwentów wywołała nie jedną łzę wzruszenia, bo szkoła to przecież nie mury ale ludzie, którzy przez tyle lat  tworzyli jej wizerunek i tradycje.        Serdecznie dziękujemy wszystkim tym ,którzy zaszczycili nas swoja obecnością wspólnie celebrowali tradycje szkoły.  Po części oficjalnej zaproszeni goście mogli obejrzeć jubileuszową wystawę szkolnych kronik, które były okazją do sentymentalnej podróży w dzieje minionych lat. Szkoła podstawowa nr 2 im. Stanisława Szymańskiego to najstarsza szkoła w mieście, przez wiele lat tworzyli i kończyli ją   wspaniali ludzie, którzy na zawsze zapisali się w historii jej istnienia.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2018-03-26 21:26:56