Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Strona główna » Aktualności » Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Uczeń naszej szkoły Paweł Kwiecień  wraz z opiekunem  Panią Małgorzatą Bombą w  marcu 2018 r. uczestniczył w kolejnym posiedzeniu Młodzieżowej  Rady Miasta Zawiercia. Obrady otworzyła Zastępca Prezydenta Miasta Pani Teresa  Mucha-Popiel, która powitała zebraną młodzież. W obradach wzięli udział również Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Paweł Kaziród, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Panowie: Leopold Stawarz i  Grzegorz Kwiecień oraz  rzecznik  zawierciańskiego magistratu Pan Marcin Wojciechowski. Podczas  posiedzenia uczniom zostały wręczone legitymacje radnego, następnie wysłuchali  przemówień zaproszonych gości według ustalonego porządku obrad.

Młodzieżowa Rada Miasta wydała również  opinię na temat petycji w sprawie utworzenia Publicznej Szkoły Muzycznej w Zawierciu.

Radni z poszczególnych szkół zgłaszali interpelacje i zapytania, uzyskując odpowiedzi władz miasta. Nasz uczeń poruszył temat „Dni Zawiercia”. Jego zdaniem zapraszani wykonawcy nie odpowiadają oczekiwaniom mieszkańców. Proponował, aby rozważyć zorganizowanie jednodniowego wydarzenia, podczas którego wystąpiłoby kilku wykonawców disco-polo lub muzyki pop.

Na zakończenie  posiedzenia młodzież została zaproszona na kolejną sesję Młodzieżowej Rady Miasta.

data dodania: 2018-03-28 17:22:34