Zebranie rodzicielskie

Strona główna » Aktualności » Zebranie rodzicielskie

27 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie z rodzicami. Wszyscy przybyli mieli okazję zapoznać się z osiągnięciami edukacyjnymi swoich pociech. Rodzice uczniów klas III gimnazjum i klasy VII spotkali się w sali gimnastycznej z doradcą zawodowym – panią Ewą Łazarz. Skutecznie prowadzone zajęcia z doradztwa zawodowego motywują do nauki i mogą zapobiec nieprzemyślanym decyzjom dotyczącym dalszej ścieżki edukacji i kariery, co ma znaczenie przy bardzo dużym bezrobociu wśród młodzieży. Przedstawiono ścieżki kształcenia po gimnazjum i szkole podstawowej, nową strukturę szkolnictwa zawodowego, tzw. kształcenie dualne oraz Zintegrowany System Kwalifikacji – Polską Ramę Kwalifikacji. Przedstawiono również szereg instytucji, do których każdy potrzebujący porady w tym zakresie może zwrócić się po informacje i pomoc. W ramach dualnego systemu kształcenia współpracę ze szkołami branżowymi z terenu naszej gminy podjęło CMC Zawiercie. Rodzice spotkali się z panią Dyrektor Personalną CMC Barbarą Kaletą, która przedstawiła ofertę klas patronackich dla uczniów Zespołu Szkół im. J. Bema i S. Staszica: stypendia wypłacane na podstawie umowy zawierającej zobowiązanie do podjęcia pracy w CMC Poland po zakończeniu technikum lub po studiach, możliwość pracy w CMC Poland dla uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce i na zajęciach praktycznych, praktyczną naukę konkretnego zawodu, lepszy start w poszukiwaniu pierwszej pracy, realne szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Ciekawą ofertę dla przyszłych absolwentów przedstawiło również I LO oraz Zespół Szkół im. St. Staszica. Wicedyrektor Katarzyna Pniak – Wnuk przypomniała procedury obowiązujące na tegorocznym egzaminie gimnazjalny. Dyrektor Szkoły Marlena Szczęśniak podsumowała dwa miesiące pracy w II semestrze oraz w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi życzyła wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom zdrowia, rodzinnej świątecznej atmosfery i pogody ducha.

data dodania: 2018-03-28 17:28:44