Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2 - Zuzanny Wnuk

Strona główna » Aktualności » Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2 - Zuzanny Wnuk

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu, już po raz kolejny uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!”. Po raz pierwszy uczennice pod okiem szkolnego koordynatora Programu - pani Moniki Stańczyk - przystąpiły do Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”. Po pierwszym etapie, uczennica naszej szkoły - Zuzanna Wnuk- jako jedyna uczennica z powiatu zawierciańskiego i jedna z czterech z województwa śląskiego, zakwalifikowała się do II – powiatowego etapu Konkursu.

W roku szkolnym 2017/2018 realizowana jest już siódma edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”.  Celem Konkursu jest pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia, zdrowego stylu życia  oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka,       a także   pogłębienie wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych. Adresatami Konkursu były szkoły podstawowe (klasy VII) i gimnazjalne (klasy II i III) zlokalizowane na terenie wszystkich powiatów ze wszystkich województw w Polsce.
W pierwszym etap, który w naszej szkole odbył  się 5 marca 2018 r., wzięło udział 7 uczennic. Był to test, przeprowadzony drogą elektroniczną w ramach niniejszej strony internetowej. Kolejny etap odbędzie się 27 kwietnia 2018 r., również zostanie przeprowadzony w formie testu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

data dodania: 2018-04-08 08:08:26