Strona główna » Aktualności » Kampania wyborcza posła Mieczysława Niedziałkowskiego – zadanie rekrutacyjne do Sejmu Dzieci i Młodzieży

Zgodnie z tematem XXIV sesji SDiM Ola Krupa i Paweł Kmita, zorganizowali kampanię wyborczą wybranego posła. Ich celem było upowszechnienie wiedzy o Mieczysławie Niedziałkowskim, ponieważ właśnie na ulicy, której on patronuje, mieści się nasza szkoła, a wiedza o tym człowieku jest niewielka. Wyszli więc wraz z grupą młodzieży na ulice miasta, aby upowszechnić rolę posła Sejmu Ustawodawczego z 1919 roku. Przenosząc się w czasie, by oddać klimat ówczesnych realiów, wcielili się w rolę ludu, który organizuje wiec wyborczy. Nasz poseł wygłaszał stylizowane na staropolszczyznę odczyty, zapoznawał ze swoim programem wyborczym i wizją niepodległej Polski społeczność miasta w kilku punktach  Zawiercia, m.in. pod muralem Józefa Piłsudskiego, na balkonie wiekowego Pałacyku Stanisława Szymańskiego, na muszli koncertowej w parku oraz na skwerku Józefa Piłsudskiego pod pomnikiem. Młodzież wspierała jego przemowy energicznymi okrzykami, skandując imię i nazwisko posła, co wzbudzało niemałe zainteresowanie mieszkańców. Kolejnym zaplanowanym punktem kampanii było rozklejanie plakatów wyborczych na słupach informacyjnych. Uczniowie chętnie włączyli się do pracy i szybko w okolicy zaroiło się od podobizn Niedziałkowskiego. Chcieli zaintrygować przechodniów, skłonić do zadumy i refleksji. Nieśli ze sobą transparent z hasłem wyborczym, rozdawalimieszkańcom ulotki, a spacerując w godzinach południowych po całym mieście, zyskali tym sposobem bardzo szerokiego odbiorcę. Mamy nadzieję, że ich wysiłek i zaangażowanie zostanie zauważone w ogólnopolskich zmaganiach do tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która jak co roku odbędzie się 1 czerwca. Trzymamy kciuki za Olę i Pawła!

A oto linki, gdzie znaleźć można dowody ich pracy:

https://www.radio.katowice.pl/zobacz,35740,XXIV-sesja-Sejmu-Dzieci-i-Mlodziezy-T rwa-rekrutacja-audio-.html#.WsUr2UxuIdU

data dodania: 2018-04-16 22:05:28