Strona główna » Aktualności » Dzień Ziemi

Jednym z celów obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi w szkole jest kształcenie u  uczniów świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec otaczającej ich przyrody.

Tegoroczne świętowanie przebiegałou nas etapowo. Rozpoczęliśmy od tworzenia plakatów promujących ideę ochrony naszej planety i dbania o jej przyszłość, oraz pogadanek tematycznych i dyskusji.

Punktem kulminacyjnym był rozegrany 26 kwietnia, turniej ekologiczno-sportowy. Brali  w nim udział przedstawiciele wszystkich klas. Pięcioosobowe drużyny zmagały się z różnymi zadaniami – min. wyścig z rozwiązywaniem krzyżówki ekologicznej, segregacja odpadów na czas, toczenie piłki papierowej kijem do hokeja.

Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: p. wicedyrektor Katarzyna Pniak-Wnuk, p. Krzysztof Bojanek.

Drużyny z dużym zaangażowaniem walczyły  o zwycięstwo w każdej z konkurencji, ucząc się przy tym i doskonale bawiąc. Współzawodnictwo wygrała klasa II a, miejsce drugie zajęła klasa II c, a trzecie klasa III b.

Na koniec wręczone zostały pamiątkowe dyplomy oraz upominki przygotowane dla uczestników przez p. dyrektor Marlenę Szcześniak.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2018-04-27 23:38:20