Parada Schumana

Strona główna » Aktualności » Parada Schumana

Dnia 12 maja 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w Paradzie Schumana w Warszawie jako jedyna szkoła w mieście, która wygrała projekt . Mimo wczesnej pory wyjazdu wszyscy zachowali pozytywne nastawienie.

Od godziny 10.00 czekały na nas atrakcje w miasteczku Schumana. Każdy mógł wziąć udział w konkursach dotyczących UE i wygrać różnorodne nagrody. Było przy tym wiele zabawy. O godzinie 12 ruszyła Parada Schumana ulicą Miodowa. Każdy dumnie reprezentował naszą szkołę.

Manifestacja poświęcona  prawom człowieka, europejskiemu roku dziedzictwa kulturowego oraz obchodom 100-leci niepodległej Polski przeszła ulicami: Senatorską i Moliera. Po paradzie uczniowie mieli okazję zwiedzić najważniejsze zabytki stolicy: Plac Piłsudskiego wraz ze znajdującymi się na nim pomnikami min. Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza została zachowana szczególna powaga by tym oddać wyrazy szacunku poległym żołnierzom w walce o niepodległość.

Słoneczna pogoda umożliwiła wszystkim skorzystanie w pełni piękna Ogrodu  Saskiego. O godzinie 16 opuściliśmy stolicę. Pobyt w Warszawie dostarczył uczestnikom wielu wspaniałych wrażeń i mimo zmęczenia wszyscy wrócili zadowoleni.

data dodania: 2018-05-16 21:37:50