Ciekawa lekcja chemii.

Strona główna » Aktualności » Ciekawa lekcja chemii.

19 maja 2018 uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach warsztatowych organizowanych przez Pracownię Chemii Pałacu Młodzieży w Katowicach. Jest to coroczny zwyczaj, że najmłodsi uczniowie, w ten właśnie sposób, poznają tajniki pracy laboratoryjnej.

Podczas zajęć adepci chemiiobserwowali ciekawe efekty reakcji chemicznych, wypełniali karty obserwacji i wniosków, ucząc się prawidłowego opisu doświadczeń chemicznych. Poznali też szereg metod laboratoryjnych, tj. pobieranie roztworów, zbieranie gazów, pracę z palnikiem gazowym, pracę pod wyciągiem.  Tego typu lekcje pomagają w zrozumieniu wiedzy zdobytej w szkole i są jej doskonałym uzupełnieniem.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2018-05-22 22:17:21