PROJEKTY EDUKACYJNE

Strona główna » Aktualności » PROJEKTY EDUKACYJNE

22 maja 2018 r. uczniowie klas drugich gimnazjum przybyli do szkoły w godzinach popołudniowychw celu zaprezentowania przygotowywanych w bieżącym roku szkolnym projektów edukacyjnych. Na pokazy zostali zaproszeni rodzice, nauczyciele oraz młodzież szkolna.

Projekt edukacyjny to zespołowe, planowane działanie, którego celem jest rozwiązanie konkretnego problemu.Nauka metodą projektu ma na świecie ugruntowaną pozycję. Jest popularna w wielu krajach europejskich, sprzyja rozwijaniu umiejętności i postaw określanych jako kompetencje kluczowe. Zgodnie z dokumentami unijnymi kompetencje kluczowe to te, „których wszystkie osoby potrzebują do samorealizacji i rozwoju osobistego, bycia aktywnym obywatelem, integracji społecznej i zatrudnienia”.

Na początku spotkania Samorząd Uczniowski przywitał zgromadzonych, a pani wicedyrektor Katarzyna Pniak-Wnuk zaprosiła przybyłych rodziców i uczniów na pokazy projektów. Młodzież przygotowywana pod kierunkiem pani Joanny Burzyńskiej przedstawiła swoje działania w ramach projektu o tematyce:„Dlaczego muzyka łagodzi obyczaje?”

W wytypowanych salach lekcyjnych odbywały się kolejne prezentacje projektów, ich tematyka była następująca:

„ Szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej”,

„ Nasz dom jako źródło rożnych zjawisk fizycznych”,

„Polscy nobliści w dziedzinie literatury”,

„Niezwykłe zwyczaje i tradycje w Wielkiej Brytanii i USA”,

„Sporty mniej znane”,

„ Rożne oblicza kultury- co nas łączy a co dzieli”,

„Bryły platońskie”,

„ Znane persony i obiekty godne zobaczenia w krajach niemieckojęzycznych”.

Zespoły uczniowskie przygotowywały się pod opieką nauczycieli: p.Janusza Adamczyka, p.Anny Bujak, p.Ewy Cupiał, p.Anny Kołat, p.Krzysztofa Biegusa, p.MagdalenyGudyś, p. Patrycji Szczygieł, p.Joanny Zalewskiej.

Tegoroczne prezentacje należy zaliczyć do bardzo udanych, młodzież wykazała się umiejętnością planowania własnych działań, dużą wiedzą, nowatorskimi rozwiązaniami oraz kreatywnością. Uczniom klas II gratulujemy pomysłowości i innowacyjnych rozwiązań.

data dodania: 2018-05-25 22:31:53