Z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej

Strona główna » Aktualności » Z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej

W dniu 19 czerwca 2018 r., dzieci z klasy Ia oraz grupa przedszkolna Żabki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, aby poznać tajniki pracy strażaków.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Byliśmy również świadkami prawdziwego zgłoszenia do wypadku na terenie Zawiercia. Strażacy szybko się z nami pożegnali i już pędzili na pomoc.

Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie oraz ucząc się obsługi węża strażackiego.
Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.
Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.
Ta wizyta z pewnością na długo zostanie wszystkim w pamięci.

data dodania: 2018-06-21 23:22:23