Lekcja biblioteczna w klasie VA

Strona główna » Aktualności » Lekcja biblioteczna w klasie VA

19 września odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy V pt. „Encyklopedie i słowniki- po co są i jak z nich korzystać?”. Uczniowie wraz z nauczycielką Panią Joanną Smagą przybyli do biblioteki w celu zgłębienia wiedzy na temat korzystania z encyklopedii i słowników. Na początku zajęć młodzież odświeżyła sobie wiadomości z zakresu korzystania z usług bibliotecznych. Następnie Bibliotekarka wskazała miejsce, gdzie znajdują się omawiane pomoce dydaktyczne. Wyjaśniono uczniom do czego służą i jak mogą pomóc w nauce znajdujące się w bibliotece słowniki i encyklopedie. Po zagadnieniach teoretycznych rozpoczęto część praktyczną. Bibliotekarka z pomocą nauczycielki podzieliła klasę na grupy, które miały za zadanie odnaleźć podane informacje w odpowiednich leksykonach. Zadanie to wyszło drużynom doskonale. Mamy nadzieję, że owa lekcja „nie poszła w las” i teraz uczniowie chętniej będą korzystać z zasobów bibliotecznych!

data dodania: 2018-09-19 23:38:33

Biblioteka
Witamy na stronie internetowej biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu. Miejsce to jest nierozerwalną częścią szkoły. To tu uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz rodzice mogą czerpać z zasobów wiedzy. Znajdują się tu nie ...
dalej