Akcja „Sprzątanie Świata”

Strona główna » Aktualności » Akcja „Sprzątanie Świata”

Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

Głównym jej celem jest zawsze rozbudzanie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Pokazanie łańcucha zależności i działań, począwszy od tworzenie odpadów poprzez ich selektywną zbiórkę, a na końcu recykling.

Akcja ma także na celu zwrócenie uwagi, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska jest nie tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.

W dniu 21 września przedstawiciele klas starszych naszej szkoły (kl. VIII a i III b gimnazjalna) pod opieką nauczycieli, zaopatrzeni w worki i rękawiczki jednorazowe sprzątali teren Parku Kościuszki. Piękna i słoneczna pogoda sprzyjała szybkiej i efektywnej pracy. Na koniec worki ze śmieciami zostały złożone w wyznaczonym miejscu. Wszyscy uczestnicy akcji mają nadzieję, że ich wysiłek i zaangażowanie będzie długo widoczne w postaci czystego otoczenia, a zebrane surowce zostaną wykorzystane.

data dodania: 2018-09-28 22:29:49