Akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Strona główna » Aktualności » Akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Wakacje za nami - pora rozpocząć nowy rok szkolny. Jest to wyjątkowy czas dla naszych gimnazjalistów oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami przedszkolnymi. Akademia inaugurująca rok szkolny 2017/ 2018 odbyła się w dwóch turach: dla młodzieży gimnazjalnej, uczniów klas czwartych i siódmych szkoły podstawowej oraz uczniów klas pierwszych    i oddziałów przedszkolnych.  Pani dyrektor Marlena Szczęśniak powitała zgromadzonych na sali gimnastycznej: uczniów, rodziców, zaproszonych gości, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do tych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Następnie głos zabrała pani Maria Utracka p.o. Naczelnika Wydziału Edukacji, która wyraziła swoje zadowolenie z powodu utworzenia w budynku szkoły oddziałów przedszkolnych dla dzieci w wieku 3-4 lata oraz w wieku 5-6 lat. W swym wystąpieniu bardzo serdecznie powitała przedszkolaków i ich rodziców, życząc im efektywnego rozwoju przez zabawę i wielu radosnych chwil w nowym roku szkolnym. W związku z utworzeniem oddziałów szkoła przeszła modernizację pracowni. Zostały utworzone nowe sale dostosowane do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Sale wyposażone są w nowoczesne, kolorowe meble, ławki i pomoce edukacyjne. Do potrzeb młodszych dzieci dostosowane zostały również świetlice i sanitariaty. Wszystkie nowe pomieszczenia cieszą estetycznym, budzącym wesoły nastrój wyglądem. Nie tylko wystrój został dostosowany do potrzeb dzieci i ich rodziców, ale również zmieniły się formy i godzimy pracy świetlicy.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, w której nie zabrakło wakacyjnych wspomnień oraz scenek ukazujących życie uczniowskie na wesoło.  Cała uroczystość zakończyła się spontanicznym występem najmłodszych w rytmie letnich przebojów w wykonaniu chóru szkolnego. Rok szkolny 2017/ 2018 w Szkole Podstawowej nr 2 został rozpoczęty. Na zakończenie uroczystości pojawiły się porady i życzenia od gimnazjalistów dla młodszych kolegów. Po zakończeniu akademii uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

data dodania: 2017-09-04 23:40:06