Archiwalna strona Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zawierciu

Akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Strona główna » Aktualności » Akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

wielkość tekstu: A | A | A

Wakacje za nami - pora rozpocząć nowy rok szkolny. Jest to wyjątkowy czas dla naszych gimnazjalistów oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami przedszkolnymi. Akademia inaugurująca rok szkolny 2017/ 2018 odbyła się w dwóch turach: dla młodzieży gimnazjalnej, uczniów klas czwartych i siódmych szkoły podstawowej oraz uczniów klas pierwszych    i oddziałów przedszkolnych.  Pani dyrektor Marlena Szczęśniak powitała zgromadzonych na sali gimnastycznej: uczniów, rodziców, zaproszonych gości, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do tych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Następnie głos zabrała pani Maria Utracka p.o. Naczelnika Wydziału Edukacji, która wyraziła swoje zadowolenie z powodu utworzenia w budynku szkoły oddziałów przedszkolnych dla dzieci w wieku 3-4 lata oraz w wieku 5-6 lat. W swym wystąpieniu bardzo serdecznie powitała przedszkolaków i ich rodziców, życząc im efektywnego rozwoju przez zabawę i wielu radosnych chwil w nowym roku szkolnym. W związku z utworzeniem oddziałów szkoła przeszła modernizację pracowni. Zostały utworzone nowe sale dostosowane do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Sale wyposażone są w nowoczesne, kolorowe meble, ławki i pomoce edukacyjne. Do potrzeb młodszych dzieci dostosowane zostały również świetlice i sanitariaty. Wszystkie nowe pomieszczenia cieszą estetycznym, budzącym wesoły nastrój wyglądem. Nie tylko wystrój został dostosowany do potrzeb dzieci i ich rodziców, ale również zmieniły się formy i godzimy pracy świetlicy.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, w której nie zabrakło wakacyjnych wspomnień oraz scenek ukazujących życie uczniowskie na wesoło.  Cała uroczystość zakończyła się spontanicznym występem najmłodszych w rytmie letnich przebojów w wykonaniu chóru szkolnego. Rok szkolny 2017/ 2018 w Szkole Podstawowej nr 2 został rozpoczęty. Na zakończenie uroczystości pojawiły się porady i życzenia od gimnazjalistów dla młodszych kolegów. Po zakończeniu akademii uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

czytano: 848 razy

autor: sp2zawiercie.pl

data dodania: 2017-09-04 23:40:06

Zapewniamy

 • Fachową opiekę wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie nauk pedagogicznych
 • Jednozmianową naukę od godziny 8.00 we wszystkich klasach
 • Nowoczesne klasopracownie wyposażone w tablice interaktywnej nauki
 • Specjalistyczną opiekę nad dziećmi o różnych potrzebach edukacyjnych
 • Szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych (edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych)
 • Miłą i przyjazną atmosferę

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

 • Charakterystyka sztandaru Gimnazjum Nr 2 im. St. Szymańskiego w Zawierciu Cały sztandar jest ręcznie haftowany z wysokiej klasy precyzją. Awers: przedstawia na niebieskim tle symbolizujący ład, porządek, naukę, powagę placówki, budynek Gimnazjum z jej patronem na czele inż. ...dalej 

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zawierciu
ul. Niedziałkowskiego 21, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 223 75
e-mail: sp2zawiercie@zawiercie.eu

 • DSC_0079
 • DSC_0039
 • DSC_0050
 • DSC_0053
Zawiercie, strona Szkoły Podstawowej nr 2 w Zawierciu, znajdziesz tu informacje o szkole, bibliotece, świetlicy, sport w szkole, wydarzenia z życia szkoły.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna