Bezpieczeństwo w szkole - spotkanie z funkcjonariuszami Policji

Strona główna » Aktualności » Bezpieczeństwo w szkole - spotkanie z funkcjonariuszami Policji

W ramach działań profilaktycznych uczniowie klas IV-VIII oraz gimnazjalnych spotkali się z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, którzy przypomnieli dzieciom i młodzieży najważniejsze zasady bezpieczeństwa, zarówno w ruchu drogowym, ale także w szkole i w czasie wolnym od nauki.Policjanci apelowali również o rozsądek w relacjach rówieśniczych, odnosząc się do cyberprzestrzeni oraz cyberprzemocy. Słuchacze dowiedzieli się, jak należy zachować się w sieci na różnych portalach społecznościowych, dbając o swoje bezpieczeństwo. Zwrócono również uwagę na temat zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających, odnosząc się do profilaktyki uzależnień. Nie zabrakło też tematu zagrożenia demoralizacją oraz odpowiedzialności prawnej osób nieletnich za popełnione czyny karalne. Spotkanie było ciekawe i wnosiło ważne treści do życia naszych podopiecznych.

Policjanci także odwiedzili naszych przedszkolaków - grupę Biedronek i Żabek. Przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było ksztaltowanie prawidłowych zachowań . Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię , oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych . Na zakończenie spotkania policjantom zostało wręczone podziękowanie .

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2018-10-09 08:29:04