Euroweek - już za nami

Strona główna » Aktualności » Euroweek - już za nami

W dniach od 6 do 10 października grupa 11 uczniów z klasy 5a wraz z opiekunami- panią Paulina Gieszczykiewicz i Kariną Cichoń wyjechała na warsztaty językowe EuroWeek do urokliwej wsi Długopole Dolne położonej w województwie dolnośląskim, w okolicach Bystrzycy Kłodzkiej. EuroWeek jest programem edukacyjnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencje, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. EuroWeek prowadzony jest przez wolontariuszy z całego świata (m.in. z Filipin, Turcji, Peru i Tajlandii), którzy maja za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy. W tym celu wolontariusze przekazują informacje z zakresu historii, ekonomii, turystyki, kultury oraz mieszkańców i tradycji swoich krajów w sposób interaktywny, ale tez osobisty, a wiec niezwykle przystępny, co sprzyja zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień. Uczniowie podnoszą poczucie pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu integracje grupy i budowanie teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje oraz rozmowy motywacyjne. Na warsztatach nie było miejsca na nudę, panowała luźna atmosfera, innowacyjne podejście, a uczniowie wrócili z nowa wiedzą, nowymi doświadczeniami i jeszcze chętniej porozumiewają się w języku angielskim. Nie zabrakło tez czasu na wycieczki- zwiedzilismy Muzeum Filumenistyczne oraz Basztę Rycerska i Rynek w Bystrzycy Kłodzkiej oraz Twierdze Kłodzko. Ten wyjazd udowodnił, ze nauka przez zabawę jest możliwa. Każdy przywiózł do domu dawkę niezapomnianych wrażeń i wiele cennych informacji.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2018-10-11 22:53:44