Lekcja biblioteczna dla IVA

Lekcja biblioteczna dla IVA

26 października w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja biblioteczna „Co znajduje się w bibliotece? Czyli co to jest katalog i jak z niego korzystać?” dla uczniów klasy IV.

Głównym celem było zapoznanie uczniów z budową katalogów oraz informacjami znajdującymi się na karcie katalogowej oraz wykształcenie umiejętności samodzielnego poszukiwania materiałów bibliotecznych i poszanowania ich. Na początku przedstawiono dzieciom strukturę i organizację biblioteki szkolnej. Następnie rozpoczęto część teoretyczną, gdzie zapoznano uczniów z definicją katalogu, do czego służy i jakie są jego rodzaje. Po krótkim wstępie, aby młodzież utrwaliła sobie wiadomości, rozpoczęto część praktyczną. Po wykonaniu zadań, prowadząca zajęcia dodatkowo pokazała uczniom, jak można wyszukiwać książki w katalogu elektronicznym w innych bibliotekach. Mamy nadzieję, że owa lekcja pomogła zrozumieć zasady panujące w bibliotece i że teraz wyszukiwanie interesujących ich dokumentów nie będzie już sprawiało problemów.

PAŹ