Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek nowa

Strona główna » Aktualności » Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a, a zarazem Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby uczcić ten dzień, w  klasie I b została zorganizowana lekcja, w trakcie której uczciliśmy ten wyjątkowy dzień. Uczniowie mieli do wykonania kilka zadań, które zleciła im Czarownica Bambaryca. Dzieci wzięły udział w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki, rozwiązywały krzyżówkę. Punktem kulminacyjnym było stworzenie magicznego i wybuchowego eliksiru dla czarownicy z Krainy Bajek. Dzieci z I b bardzo dobrze znają bajki i świetnie poradziły sobie z zadaniami. Celem obchodów tego święta była promocja czytelnictwa.

data dodania: 2018-11-06 23:33:49