100 - lecie Odzyskania Niepodległosci nowa

Strona główna » Aktualności » 100 - lecie Odzyskania Niepodległosci

11 listopada 1918 roku  po  123 latach niewoli, obcego panowania  Polska odzyskała wolność.

W naszej szkole w dniu 09.11.2018 roku został odśpiewany Hymn Państwowy  przez uczniów, nauczycieli oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. W ten sposób szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.Następnie rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Na początku uroczystości głos zabrała pani Dyrektor Szkoły Marlena Szczęśniak, która opowiedziała o wydarzeniach z ubiegłego wieku oraz zaprosiła wszystkich do świętowania tak ważnej dla całego kraju rocznicy.  W czasie uroczystości  uczniowie przypomnieli burzliwe dzieje naszego państwa, recytowali patriotyczne wiersze, odgrywali scenki z kart historii Polski.  W tle  rozbrzmiewała muzyka Fryderyka Chopina i pieśni szkolnego chóru.

Do obchodów jubileuszu szkoła przygotowywała się od dawna. Odbywały się lekcje historii poświęcone tematyce niepodległościowej i konkursy. Oddziały przedszkolne oraz klasy I i II wzięły udział w  konkursie plastycznym  pt. „Godło Polski” oraz konkursie recytatorskim „Wiersz o Polsce”. Starsi uczniowie przygotowywali prace literackie o tematyce „Bohaterowie Niepodległej” oraz prezentacje multimedialne  z zakresu „Polskie drogi do wolności”. W czasie akademii wręczone zostały nagrody i dyplomy.  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2018 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów.

poprzednia strona |1|2|3| z   3 następna|ostatnia

data dodania: 2018-11-09 22:01:46