111 ROCZNICA ISTNIENIA SZKOŁY - niecodzienna lekcja historii!

Strona główna » Aktualności » 111 ROCZNICA ISTNIENIA SZKOŁY - niecodzienna lekcja historii!

12 grudnia 1907 r. oddano do użytku najnowocześniejszą szkołę w całym Zagłębiu.

Miała centralne ogrzewanie, oświetlenie, dzwonek elektryczny, kanalizację, kinematograf,a od 1919 r. również telefon. Posiadała 22 sale lekcyjne, salę nauczycielską, kancelarię, bibliotekę, gabinet fizyczny, sale do robót ręcznych, salę rekreacyjną oraz bibliotekę z licznymi pomocami naukowymi. Były to np. mapy, obrazy, preparaty zoologiczne.

Dziś to budynek z nowoczesnym wnętrzem i otoczeniem, dostosowany do potrzeb uczniów i przedszkolaków.  Bogato wyposażony i spełniający oczekiwania dzieci oraz rodziców.

Kontynuując tradycję, obchodziliśmy dzisiaj 111 rocznicę istnienia budynku obecnej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Szymańskiego. Z tej okazji panie Joanna Smaga i Małgorzata Radzka- Ćwiklińska zorganizowały nietypową lekcję historii. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o dziejach placówki z równoczesną prelekcją p.Joanny Smagi. Na bazie zgromadzonej wiedzy o historii szkoły, przystąpili do drużynowych zmagań, rozwiązują Quiz historyczny. Udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Działania zmotywowały uczniów do rywalizacji i utrwaliły informacje o szkole, w której się uczą.

data dodania: 2018-12-13 10:07:00