Sprzątamy świat

Strona główna » Aktualności » Sprzątamy świat

15 września uczniowie z klas: VIIa oraz IIb i IIc wzięli udział w 24 edycji akcji Sprzątanie Świata – Polska, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem akcji w tym roku było zwrócenie uwagi na zmianę postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Uprzątnięto śmieci z parku w okolicy Bazyliki. Uczniowie zebrali łącznie około 15 worków odpadów. Zostały one przez nich odpowiednio posegregowane na plastik, metal, szkło, papier oraz odpady gospodarcze. Akcja ta nie tylko lekcja ekologii w plenerze. Ważna jest świadomość, aby od najmłodszych lat każdy z nas unikał tworzenia odpadów. Rzeczy niepotrzebne starajmy się oddawać tym, którzy ich potrzebują lub z sensem i bezpiecznie je wykorzystają, a resztę oddawać do segregacji.

data dodania: 2017-09-15 22:08:55