„Na skrzydłach przyjaźni”

Strona główna » Aktualności » „Na skrzydłach przyjaźni”

W sobotę, 16 września w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu reprezentacja klasy VII a wraz z wychowawcą wzięła udział w „Prażonkach z profilaktyką”, które tradycyjnie, są podsumowaniem kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” w naszym mieście. Jak co roku, nasza szkoła przystąpiła do tej, największej ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Na skrzydłach przyjaźni”, a jej głównymi celami były: wspieranie pozytywnych wyborów życiowych, uświadomienie siły wpływu grupy rówieśniczej na jednostkę, ograniczenie zachowań ryzykownych oraz edukacja profilaktyczna i prozdrowotna. Uczniowie realizując  w roku szkolnym 2016/2017 program profilaktyczno – sportowy pod okiem p. Katarzyny Pniak – Wnuk we współpracy z panią pedagog Anną Wieczorek zbierali informacje i wykonywali zadania, dzięki którym pozyskali umiejętność stanowczego odmawiania niebezpiecznych używek, picia alkoholu, brania narkotyków, uczyli się stawiania sobie życiowych celów i podejmowania nowych wyzwań, a także dokonywania krytycznej oceny sytuacji, dostrzegania zagrożeń i podejmowania zachowań asertywnych. Sobotnie spotkanie dzieci i młodzieży z całego miasta połączone było z uczestnictwem w grach i zabawach. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali nagrody książkowe, a po zmaganiach sportowych mogli posilić się smacznymi prażonkami. Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły, a rodzicom i dziadkom za pomoc w przygotowaniu pysznego posiłku.

data dodania: 2017-09-16 22:35:08