Warto być dobrym

Strona główna » Aktualności » Warto być dobrym

17 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu społeczność naszej szkoły zorganizowała nietypowe Jasełka, połączone z akcją charytatywną na rzecz Emilki Krzykawskiej uczennicy klasy drugiej. Impreza była utrzymana w świąteczny klimacie, towarzyszył jej koncert kolęd w wykonaniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gimnazjalistów

i dzieci młodszych. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, milkną spory, miękną serca, otwierając się na potrzeby innych. Rodzi się empatia i chęć dzielenia się.

Spotkanie rozpoczęli pani dyrektor Marlena Szczęśniak wraz z przewodniczącym Rady Rodziców, Wojciechem Żmudą, którzy podziękowali za przybycie i okazaną życzliwość, zapraszając do udziału w całym przedsięwzięciu.

Uczniowie, ich rodzice i grono nauczycielskie zorganizowali zbiórkę funduszy na rzecz rehabilitacji dziewczynki, która urodziła się z przepukliną rdzeniowo-oponową i porusza się na wózku inwalidzkim. Odbyła się loteria fantowa, kiermasz ciast i książek. Swoje stoiska mieli: iluzjonista Paweł Kwiecień, kawiarnia „Pukawka”, profesjonalny punkt fryzjerski oraz kosmetyczny. Obecnością zaszczyciła nas sekretarz miasta Agata Jarza-Korpyś oraz wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach, Kazimierz Horbatowski. Impreza była objęta honorowym Patronatem Prezydenta miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do przeprowadzenia tej akcji i odpowiedziały na nasze zaproszenie.

data dodania: 2019-01-22 21:04:02