Konferencja Żermun 2019

Strona główna » Aktualności » Konferencja Żermun 2019

W dniach 14 - 15 marca 2019 roku uczniowie  naszej szkoły - Aleksandra Zemła, Paweł Kwiecień i Mikołaj Kumor wzięli udział w X konferencji Żermun zorganizowanej przez I L.O. im. St. Żeromskiego w Zawierciu. Konferencja wzorowana jest na modelowych konferencjach ONZ dla młodzieży w Berlinie (BERMUN).

Delegacja naszej szkoły reprezentowała Włochy. Podczas konferencji uczniowie pracowali w komisjach: Ochrony Środowiska, Politycznej, Praw Człowieka, Społeczno-Ekonomicznej oraz Specjalnej.

Poprzez udział w konferencji uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o świecie współczesnym w zakresie edukacji, polityki, gospodarki, praw człowieka. Czas obrad nie był czasem straconym, uczniowie szlifowali umiejętności porozumiewania się w języku angielskim oraz zdobywali wiele cennych umiejętności na płaszczyźnie kontaktów interpersonalnych.

Szczególnym wyróżnieniem okazała się nagroda dla Aleksandry Zemły, która uzyskała tytuł Najlepszego Mówcy Komisji Specjalnej.

data dodania: 2019-03-17 22:26:06