Wycieczka do Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau

Strona główna » Aktualności » Wycieczka do Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau

W poniedziałkowy poranek, 18 marca br. ósmoklasiści oraz uczniowie klas trzecich gimnazjalnych wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Oświęcimia. Celem wyprawy był Auschwitz-Birkenau, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady.

Pod opieką przewodników rozpoczęli zwiedzanie wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie zwiedzili najważniejsze obiekty poobozowe: rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów oraz baraki więźniarskie. Odwiedzane miejsca, eksponaty muzealne oraz multimedialne ekspozycje zrobiły wielkie wrażenie na zwiedzających. Była to prawdziwa lekcja historii o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej.

data dodania: 2019-03-25 22:01:44