Dzień Kropki w klasach I-III

Strona główna » Aktualności » Dzień Kropki w klasach I-III

W poniedziałek – 16 września po raz kolejny świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o  Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci z klas I-III. Vashti na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Uczniowie naszej szkoły postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność.
Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki. W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie.

data dodania: 2019-09-25 19:52:21