Program "Śniadanie daje moc"

Strona główna » Aktualności » Program "Śniadanie daje moc"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

24 października  w klasach II a, II b i III a zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne, mające na celu propagowanie zdrowego jedzenia oraz spożywania śniadań. Klasy przygotowały przepyszne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe posiłki. Uczniowie zrobili sałatki, kanapki, koreczki warzywne, szaszłyki owocowe i koktajle. To  była  świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli, dzięki której najmłodsi uczyli  się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Uczniowie biorąc udział w Ogólnopolskim Programie „Śniadanie daje moc” poznają sekrety zdrowego odżywiania i stylu życia. Zapoznają się z piramidą żywienia oraz z dwunastoma zasadami zdrowego stylu życia. Najważniejszymi celami tego programu są:

• zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka,
  • przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Wszyscy mamy nadzieję, że działania podejmowane od najmłodszych lat przez naszych uczniów,  przyniosą efekty w kształtowaniu postaw zdrowego i odpowiedzialnego żywienia w dorosłym życiu.

data dodania: 2019-10-25 16:08:00