Wyróżnienie w konkursie „Relacje Świadków Historii”

Strona główna » Aktualności » Wyróżnienie w konkursie „Relacje Świadków Historii”

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska oraz Muzeum Hutnictwa Cynku „Walcownia” w Katowicach-Szopienicach były organizatorami konkursu ogłoszonego dla dzieci i młodzieży, który  odbywał się ramach „Festiwalu Murali"

W konkursie wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły klasy VI a Krystyna Bakalarczyk.  Zadanie wszystkich uczestników polegało na zebraniu informacji od osób pracujących  w zakładach przemysłowych na wybrany przez siebie temat  związany z historią przemysłu ciężkiego  np. hutnictwa, czy górnictwa. Zdobyta wiedza miała być inspiracją do stworzenia pracy artystycznej  i krótkiej historii w formie pisemnej O ocenie przez komisję nadesłanych prac decydowała oryginalność, estetyka oraz rzetelność oddania pozyskanych informacji. Uczestniczka konkursu skupiła się na tematyce hutnictwa żelaza, które przedstawiła w kontekście regionalnym.

Praca  Krystyny Bakalarczyk została doceniona przez komisję konkursową. Uczennica otrzymała dyplom oraz nagrodę w postaci gry planszowej. Dodatkową atrakcją dla  biorących udział w konkursie była  możliwość  zwiedzenie Muzeum Hutnictwa Cynku „Walcownia”. Gratulujemy Krystynie Bakalarczyk i życzymy dalszych sukcesów.

data dodania: 2019-10-29 20:39:21