Kodowanie na dywanie

Strona główna » Aktualności » Kodowanie na dywanie

Gdzie ukrył się kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć?

Na te pytania szukają odpowiedzi uczniowie biorący udział w zajęciach świetlicowych.

Zajęcia te mają na celu wprowadzić dziecko w świat kodowania i programowania w trybie offline. Po przez gry i zabawy dzieci poznają szereg reguł i zasad obowiązujących w programowaniu. Uczniowie odkrywają, że do osiągnięcia celu może prowadzić wiele dróg. Jedne są lepsze od drugich, jeszcze inne zupełnie złe. Sposób zapisu rozwiązania problemu to nic innego jak  kodowanie. Podczas zajęć uczymy się podejmowania właściwych decyzji, rozwiązywania problemów tych przewidywalnych i nieprzewidywalnych, a to bardzo ważna umiejętność .

data dodania: 2019-11-12 20:33:03