Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Strona główna » Aktualności » Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

To druga edycja akcji prowadzonej we wszystkich europejskich krajach pod nazwą EDWARD (European Day Without A Road Heath). Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Chodzi również o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Mając na uwadze fakt, że w rejonach szkół na co dzień przemieszcza się duża liczba dzieci, młodzieży i dorosłych podjęliśmy działania mające na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach. Dzieci poznawały na zajęciach zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz ćwiczyły je w praktyce podczas zabaw dydaktycznych. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez grupę zerową plakatu pt: „Bezpiecznie idę (jadę) do przedszkola”.

Tekst: Beata Janeczek

data dodania: 2017-09-23 10:25:35