Tydzień chleba u przedszkolaków

Strona główna » Aktualności » Tydzień chleba u przedszkolaków

Nasze przedszkolaki  przez cały tydzień pogłębiały swoje wiadomości dotyczące procesu powstawania chleba. Dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka.” Poznały etapy pracy nad wytwarzaniem chleba oraz uświadomiły sobie, że chleb jest produktem ciężkiej pracy wielu ludzi. W pierwszym dniu przedszkolaki poznały różne rodzaje pieczywa, zrobiły także piękne chlebki, bułeczki z masy solnej. Kolejnych dniach „Motylki i „Sówki””miały okazję samodzielnie wyrabiać ciasto, obserwować jego wypiek. Zaangażowanie przedszkolaków było ogromne. Samodzielna praca i jej efekt stały się dla naszych najmłodszych powodem do dumy. Chleb upiekli pyszny!!!!

data dodania: 2019-11-14 19:48:59