AKCJA PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNA „DZIEL SIĘ UŚMIECHEM”

Strona główna » Aktualności » AKCJA PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNA „DZIEL SIĘ UŚMIECHEM”

„Dziel się Uśmiechem” to ogólnopolski program edukacyjny organizowany od 2013 roku przez producenta gumy Orbit – firmę Mars Polska – oraz Polski Czerwony Krzyż we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej.

Celem akcji jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Poprzez realizację programu jest realna koncepcja zmniejszenia liczby dzieci z próchnicą w Polsce.

Do tej pory zorganizowano 6 edycji programu „Dziel się Uśmiechem”. W lekcjach edukacyjnych wzięło udział ponad pół miliona dzieci. W bieżącym roku szkolnym program objął ok. 100000 uczniów z całej Polski.

Organizator stworzył nowoczesne i atrakcyjne materiały edukacyjne dla dzieci: do uczniów trafiły dedykowane zeszyty edukacyjne „Dziel się Uśmiechem”. Z myślą o dzieciach w wieku 5-9 lat przygotowano książeczkę „Ja i moje zęby”, a dla uczniów w wieku 10-13 lat – „Ja i mój uśmiech”. Materiały zostały opracowane tak, aby w ciekawy, angażujący sposób pokazać uczniom najważniejsze zasady oraz zalety dbania o zęby, zdrowej diety i aktywnego trybu życia. Przy ćwiczeniach, grach i quizach dzieci zdobywają wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej, a do tego świetnie się bawią. Zeszyty edukacyjne trafiły do każdej szkoły podstawowej biorącej udział w programie.

Nasza szkoła zakończyła pierwszy z trzech etapów akcji. Działaniami profilaktycznymi zostali objęci uczniowie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej oraz klasa VA. Fotorelacja przedstawia jakie zadania były realizowane przez uczniów pod opieką swoich wychowawców.

poprzednia strona |1|2|3| z   3 następna|ostatnia

data dodania: 2019-11-21 20:19:08