Nasza Szkoła na przedstawieniu „ Little Red Riding Hood” nowa

Strona główna » Aktualności » Nasza Szkoła na przedstawieniu „ Little Red Riding Hood”

W dniu 20.11.2019r. roku uczniowie  z klas od II do VI byli na dwujęzycznym przedstawieniu teatralnym pt. „Little Red Riding Hood”,  które odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu.  Przedstawienie zostało przygotowane przez Centrum Teatralne z Krakowa.  Jest to  historia znana z wielu literackich adaptacji , jednak dzisiaj została ona pokazana w niekonwencjonalny sposób.  Czerwony Kapturek nie chce iść do szkoły, ponieważ czeka ją ciężka klasówka. Wymyślił więc, że musi  odwiedzić chorą babcię.  I z tej właśnie historii uczniowie dowiedzieli się jak wiele kłopotów wywołuje niepotrzebne kłamstwo, oraz że wagarowanie nie popłaca. Przedstawienie było pełne humoru, przygotowane w zabawnej, pomysłowej i nowoczesnej formie, ale jednocześnie  o bardzo prostej strukturze . Naszym uczniom nie sprawiło kłopotu oglądanie tego przedstawienia w wersji angielskiej. Z zaciekawieniem śledzili wydarzenia na scenie, oraz aktywnie wykazywali się znajomością angielskiego w trakcie spektaklu. Udział w przedstawieniu dostarczył im  wielu pozytywnych wrażeń,  w dużym stopniu zmotywował do dalszej nauki języka, a także dał im wiele satysfakcji z dotychczasowej znajomości angielskiego.

data dodania: 2019-11-24 15:31:07