Waldemar Cichoń - spotkanie autorskie z najmłodszymi czytelnikami.

Strona główna » Aktualności » Waldemar Cichoń - spotkanie autorskie z najmłodszymi czytelnikami.

Waldemar Cichoń jest autorem popularnych książeczek dla dzieci. Napisał miedzy innymi serię humorystycznych opowieści o kocie imieniem Cukierek. Seria ta, składa się z sześciu książeczek. Jedna z nich o tytule „ Cukierku, ty łobuzie” weszła do kanonu lektur szkolnych.

26 września uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z p. Waldemarem Cichoniem, zorganizowanym przez doradcę metodycznego p. Joannę Szlamę w SP 5 w Zawierciu  Pisarz opowiadał ciekawostki tyczące powstania serii o niezwykłym  kocie Cukierku. Dzieci miały możliwość zadawania pytań i bezpośredniego kontaktu z autorem.

Całość zakończyła się zakupem książeczek z autografem i pamiątkowym zdjęciem.

Uczestniczenie w spotkaniach z twórcami jest bardzo ważne dla młodego czytelnika. Stwarza okazję do bezpośredniego kontaktu, daje możliwość odpowiedzi na nurtujące pytania, rozbudza wyobraźnię i zachęca do sięgnięcia po książkę.

data dodania: 2017-09-27 09:08:32