Ważna informacja dla rodziców i opiekunów prawnych nowa

Strona główna » Aktualności » Ważna informacja dla rodziców i opiekunów prawnych

W związku z rekomendacją Ministerstwa Edukacji Narodowej - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. St. Szymańskiego w Zawierciu prosi o nieprzyprowadzanie chorych i przeziębionych dzieci na zajęcia edukacyjne do szkoły.

Jeżeli Państwa dziecko było na terenie występowania koronawirusa i ma objawy grypopochodne proszę o niezwłoczne powiadomienie najbliższej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej i zgłoszenie się do oddziału zakażnego szpitala.

W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły, rodzic dziecka do 8 roku życia ma prawo do zasiłku opiekuńczego.

Jednocześnie informuję, że jeśli Państwa dziecko nie miało kontaktu z osobą chorą - nie ma podstaw do obaw.

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych - tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

data dodania: 2020-03-01 11:30:48