Święto Narodowe 3 Maja w dobie koronawirusa

Strona główna » Aktualności » Święto Narodowe 3 Maja w dobie koronawirusa

3 dzień maja to ważny dzień dla wszystkich Polaków. Co roku świętujemy wtedy uchwalenie Konstytucji 3 Maja, co miało miejsce w 1791 roku. Była to pierwsza konstytucja w nowożytnej Europie i druga po amerykańskiej. Święto narodowe uchwalono 1919 roku. Po wojnie władze komunistyczne zabroniły jego obchodów. Święto Narodowe Trzeciego Maja przywrócono jednak w 1990 roku.

Obecnie to dla Polaków  wyjątkowy dzień , w którym mogą brać udział w różnych uroczystościach i paradach. W Szkole Podstawowej nr 2 w Zawierciu, co roku obchodziliśmy to Święto uroczystą akademią , w którą czynnie zaangażowani byli nasi uczniowie. W tym roku Covid 19 pokrzyżował wszystkim plany....

3 Maja 2020 jest inny niż wcześniejsze , w całym kraju i w naszej szkole również. Nie znaczy to jednak , że nasi nauczyciele i uczniowie zapomnieli o tak ważnym dniu. Na stronie poniżej znajduje się prezentacja dotycząca Konstytucji 3 Maja a nasi najmłodsi uczniowie wykonali prace plastyczne upamiętniające to ważne narodowe święto .

data dodania: 2020-04-30 21:01:09