Hodowla fasoli w klasie 3A

Strona główna » Aktualności » Hodowla fasoli w klasie 3A

W ramach zajęć z edukacji przyrodniczej uczniowie klasy 3 „a” przeprowadzili doświadczenie. Postanowili samodzielnie wyhodować  fasole.  Do tego celi każdy uczeń przygotował słoik z wodą, na który położył gazę  i ułożył na niej ziarna fasoli. W czasie doświadczenia uczniowie dbali o to, aby ziarenko a potem roślinka miała zawsze dostęp do wody i promieni słonecznych. Nasiona fasoli w ciągu  dwóch tygodni zmieniło swój wygląd i kształt. W zależności od warunków panujących w otoczeniu roślina różnorodnie się rozwijała aż powstały pierwsze listki i korzonki. Swoimi roślinkami oraz obserwacjami uczniowie pochwalili się na zajęciach on-line.

data dodania: 2020-05-05 13:19:47