Dzień dziecka na sportowo czyli Wirtualny Dzień Sportu

Strona główna » Aktualności » Dzień dziecka na sportowo czyli Wirtualny Dzień Sportu

1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Niestety, z powodu pandemii nie mogliśmy się spotkać w szkole aby jak co roku wziąć udział w różnorodnych atrakcjach przygotowanych dla wszystkich dzieciaków. W związku z tym zorganizowaliśmy Wirtualny Dzień Sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali wyzwania dla chętnych z klas starszych i młodszych.

Wszyscy uczniowie stworzyli hasła promujące aktywny tryb życia. Uczniowie klas I – III mieli utworzyć krzyżówkę z hasłem „OLIMPIADA” oraz rysunek ulubionej aktywności fizycznej, starsi uczniowie przygotować zdrową przekąskę i pokonać dystans min. 2 km w dowolny sposób (rolki, rower, marsz, bieg itp.) dokumentując aktywność w wybranej aplikacji mobilnej. Chętni mieli również za zadanie nauczyć się krótkiego układu tanecznego. Zaproponowana przez nauczycieli zabawa spotkała się z bardzo dużym odzewem. Wielu uczniów wzięło aktywny udział w wyzwaniach nadsyłając bardzo pomysłowe i świetnie prezentujące się potrawy wraz z przepisem, maluchy wykazały się sportową wiedzą w „olimpijskich” krzyżówkach. Aktywność ruchowa dokumentowana za pomocą dowolnej aplikacji wykazała, że wspólnie przebyliśmy bardzo duży dystans (ok 60km), a prace plastyczne o tematyce sportowej odkryły talenty artystyczne naszych uczniów.

Cieszymy się, że tak chętnie i aktywnie włączyliście się w Dzień dziecka na sportowo. Wszystkie nadesłane prace zasługują na uznanie. Jury po burzliwych obradach, biorąc pod uwagę zaangażowanie, estetykę prac i rzetelność wykonywania zadań konkursowych przyznało po trzy miejsca w dwóch kategoriach wiekowych oraz kilka wyróżnień.

KLASY I – III: I miejsce Julia Dziób z kl. Ia

II miejsce Paulina Moś z kl. Ic

III miejsce Mateusz Pałęga z kl. Ib

Wyróżnienia: Mateusz Bratek i Jessica Król z kl. Ib, Antek Buczyński i Oliwia Janusińska z kl. Ic

KLASY V – VI: I miejsce Matylda Ciepichał z kl. Va

II miejsce Konrad Biniecki z kl. VIa

III miejsce Daniel Urbańczyk z kl. Va

Wyróżnienia: Filip Miąsko i Magdalena Rok z kl. Va, Ewa Stępień z kl. Via

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w zabawie. Zwycięzcy (miejsca I – III) otrzymają nagrody – niespodzianki (Cukiernia Skała). Osoby wyróżnione otrzymają nagrody wraz ze świadectwem. O możliwości odbioru nagrody poinformujemy zwycięzców indywidualnie.

ZDJĘCIA  KLASOWE Z HASŁAMI DO POBRANIA PONIŻEJ.

data dodania: 2020-06-09 10:36:17