27 edycja Akcji Sprzątania Świata

Strona główna » Aktualności » 27 edycja Akcji Sprzątania Świata

18 września uczniowie z klas: IVa oraz VIa wzięli udział w 27 edycji akcji Sprzątanie Świata – Polska, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Polska i razem posprzątajmy Polskę wzdłuż i wszerz”. Uprzątnięto śmieci z parku w okolicy Muszli koncertowej i  Bazyliki. Uczniowie zebrali łącznie około 15 worków odpadów. Zostały one przez nich odpowiednio posegregowane na plastik, metal, szkło, papier oraz odpady gospodarcze. Akcja ta, to nie tylko lekcja ekologii w plenerze. Ważna jest świadomość, aby od najmłodszych lat każdy z nas unikał tworzenia odpadów. Rzeczy niepotrzebne starajmy się oddawać tym, którzy ich potrzebują lub  bezpiecznie je wykorzystają, a resztę oddawać do segregacji.

data dodania: 2020-09-23 21:02:09