DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE nowa

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

Europejski Dzień Języków Obcych   to  międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, które jest obchodzone w całej Europie corocznie w dniu 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych przez całe życie, ukazanie Europejczykom znaczenia nauki języków  oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

W naszej szkole dzień ten był obchodzony w piątek 25 września 2020. Z tej okazji uczniowie przygotowali  plakaty, flagi  oraz różnorodne rysunki przedstawiające charakterystyczne miejsca krajów  Europy. Na lekcjach języka obcego odbyły się quizy, gry językowe i konkursy wiedzy o krajach Europy , w których uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę. Prezentowane były  także slajdy z nietypowymi ciekawostkami o różnych miejscach w Europie. Uczniowie przyszli także w kolorowych strojach, reprezentując niektóre kraje europejskie.

data dodania: 2020-09-30 09:21:20