PROJEKT „POD BIAŁO-CZERWONĄ" nowa

Strona główna » Aktualności » PROJEKT „POD BIAŁO-CZERWONĄ"

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców o przyłączenie się  do projektu „Pod biało-czerwoną".

Organizatorami projektu „Pod Biało-czerwoną” są Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Projekt zakłada sfinansowanie zakupu masztów i flag oraz ich instalacji dla każdej gminy w Polsce, która spełni określone  regulaminem  warunki. Projekt ma na celu:

- godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku,

- podtrzymywanie tradycji narodowej,

- popularyzowanie historii,

- pielęgnowanie polskości oraz świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej,

- promocję nowoczesnego patriotyzmu oraz dumy z Polskości,

-wspieranie działań na rzecz wychowania patriotycznego i promocji obronności,

- budowę wspólnoty narodowej oraz lokalnej poprzez wzmacnianie ducha patriotyzmu,

- krzewienie idei zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego, świadomego swej tradycji, historii oraz odpowiedzialnego za teraźniejszość i przyszłość.

Aby wziąć udział w projekcie mieszkańcy danej gminy muszą zebrać określoną liczbę głosów poparcia dla udziału gminy w projekcie. Głosy poparcia dla poszczególnych gmin będą zbierane do dnia 11 listopada 2020 r. do godz. 23:59. Liczba wymaganych głosów poparcia jest uzależniona od liczby mieszkańców gminy i wynosi:

a) dla gmin do 20 000 mieszkańców - 100 głosów;

b) dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców - 500 głosów;

c) dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców - 1000 głosów.

Głosy poparcia składane są elektronicznie poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie: gov.pl/bialoczerwona. Głos poparcia może być składany przez osobę fizyczną zamieszkałą na terenie danej gminy. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos na swoją gminę. Zachęcamy do udziału w projekcie i działań na rzecz lokalnej społeczności.

MIESZKAŃCU GMINY ZAWIERCIE ODDAJ GŁOS POPARCIA !

data dodania: 2020-10-07 09:29:33