Strona główna » Aktualności » „Dwujęzyczne Dzieci” Program Powszechnej Dwujęzyczności w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 2 w Zawierciu.

W roku szkolnym 2019/20  nasze przedszkole w ramach wzbogacania edukacyjnej oferty placówki, przystąpiło do realizacji programu „Dwujęzyczne Dzieci” - Program Powszechnej Dwujęzyczności, który oparty jest na kursach języka angielskiego opracowanych przez Claire Selby „Baby Beetles” i „Tom And Keri”.

Grupy przedszkolne: Jagódki i Motylki (dzieci 3i 4 letnie) uczą się z materiałów kursu „Baby Beetles” natomiast grupy Pszczółki, Biedronki (dzieci 5 i 6 letnie) korzystają z kursu „Tom and Keri” (poziom A i B).

Wspomniane kursy bazują na nauce języka angielskiego podczas typowych dla dzieci aktywności w wieku przedszkolnym - oglądania bajek, słuchania i śpiewania piosenek, zabaw ruchowych, wykonywania prac plastycznych i graficznych. Zarówno kurs „Baby Beetles” jak i „Tom and Keri” zakładają regularny, codzienny kontakt dzieci z językiem angielskim, dlatego zajęcia prowadzone są codziennie.

Dodatkową atrakcją programu są przesympatyczne maskotki: kolorowe żuczki  Baby Beetles (grupy młodsze )oraz  lalka Keri, miś Tom, kotek i piesek (grupy starsze), które wszystkie dzieci wręcz uwielbiają .

Każdego dnia wszystkie grupy przedszkolne z radością kształtują i uczą się posługiwać językiem angielskim.

data dodania: 2020-10-15 20:17:45