AKCJA „ SZKOŁA PAMIĘTA” nowa

Strona główna » Aktualności » AKCJA „ SZKOŁA PAMIĘTA”

#SzkołaPamięta

Nasza szkoła cyklicznie bierze udział w akcji „Szkoła pamięta”, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.  W bieżącym roku działania w ramach akcji „ Szkoła pamięta”  miały charakter głównie wirtualny i multimedialny. 29 listopada w klasie VII a odbyła się lekcja online poświęcona tradycji świat zadusznych, podczas której wspominane były ważne postacie historyczne oraz ich dokonania.  Na zajęciach przedstawione zostały materiały multimedialne na temat walk o  niepodległość naszego kraju oraz  działaczy zasłużonych dla Ojczyzny. W ramach akcji „Szkoła pamięta” zainteresowani uczniowie z  klasy VI a przygotowali prezentacje, które upamiętniły  Żołnierzy Wyklętych oraz makiety miejsc pamięci. Listopadowe święta są czasem refleksji i zadumy nad przemijaniem i odwagą polskich  bohaterów.

„Miejmy nadzieję!... Nie tę lichą,
co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno przyszłych poświęceń w duszy bohatera”

Adam Asnyk