„SZKOŁA DO HYMNU” 2020 nowa

Strona główna » Aktualności » „SZKOŁA DO HYMNU” 2020

#SzkołaDoHymnu

Po raz kolejny już nasza szkoła  wzięła udział w akcji  ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11  grupy przedszkolne  wraz z wychowawcami  w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości  zaśpiewały hymn narodowy.

Najmłodsi wychowankowie zapoznani zostali z  okolicznościami powstania pieśni, która została napisana w 1797 roku w Reggio w Italii, gdzie formowane były pod dowództwem generała Jana Henryka Dąbrowskiego Legiony Polskie, walczące u boku armii napoleońskiej. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości  w grupach przedszkolnych: „Pszczółki”, „Motylki”, „Biedronki” odbyły się konkursy recytatorskie. Tematyka deklamowanych wierszy związana była z niepodległością Polski. W grupie „Jagódek” przeprowadzony został konkurs mody patriotycznej oraz zaśpiewana została pieśń wojskowa „Przybyli ułani pod okienko”.  Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych odświętnym ubiorem, postawą i zaangażowaniem  uczciły święto państwowe 11 Listopada.

data dodania: 2020-11-10 10:12:16