Dzień Świętego Mikołaja w klasach 1-3

Strona główna » Aktualności » Dzień Świętego Mikołaja w klasach 1-3

Najbardziej wyczekiwany dzień w roku, 6 grudnia, zbliża się dużymi krokami. Co roku obchodzimy to święto w szkole w bardzo radosnej atmosferze. W bieżącym roku, mimo światowej pandemii nie zapomnieliśmy o tym radosnym wydarzeniu.

Z inicjatywy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej zorganizowany został mikołajkowy konkurs dla uczniów klas I- III.  Zadania konkursowe dostosowane zostały do wieku  uczniów i wymagały dużej kreatywności i pomysłowości. Wykonane prace uczniowie przesyłali swoim wychowawcom.

Rozstrzygnięcie konkursu dla jury składającego się z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej nie było łatwym zadaniem. Nadesłane przez uczniów prace były bardzo atrakcyjne, świadczyły o dużym zaangażowaniu i pomysłowości. Jury przyznało następujące wyróżnienia.

W kategorii klas I za wykonanie przestrzennej czapki Św. Mikołaja uhonorowani zostali uczniowie:

I miejsce:  Kuba Orman kl.1b

II miejsce: Bartłomiej Pierzgalski kl.1a

III miejsce: Jakub Jaworski kl.1a

Wyróżnienie: Gabriela Stachowska kl.1b

Wśród uczniów klas II za przygotowanie recytacji wiersza bądź wykonanie  piosenki świątecznej docenieni zostali :

I miejsce: Natalia Wybodeł kl.2a

II miejsce: Gracjan Pędzik kl.2c

III miejsce: Mateusz Pałęga kl.2b

Wyróżnienie:  Szymon Poznański kl.2c

Wyzwaniem jakie  otrzymały klasy III było stworzenie w formie pisemnej lub graficznej listu do Św. Mikołaja.  Za wykonanie tego zadania jury przyznało:

I miejsce: Paulina Słomka kl.3a

II miejsce: Milena Hadrych kl.3b

III miejsce: Alicja Raszewska kl.3b

Wyróżnienie: Flavia Labocha kl.3a

Św. Mikołaj przychodzi jednak do wszystkich dzieci i wszystkim daje prezenty(nawet tym, które troszkę rozrabiały J). W związku z tym każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę- niespodziankę!

Kliknij w poniższy link i przekonaj się, co ma dla Ciebie św. Mikołaj!

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy zaangażowania i kreatywności.

data dodania: 2020-12-07 13:04:55