#RazemNaŚwieta

Strona główna » Aktualności » #RazemNaŚwieta

Nasza Szkoła włączyła się do akcji MEN „Razem na Święta”, która zachęca uczniów, przedszkolaków, rodziców i nauczycieli do niesienia pomocy innym. Cel, który przyświecał akcji był i jest ponadczasowy, ponieważ umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę to wartości, które w okresie przedświątecznym nabierają magicznej mocy.  Ze względu na stan epidemii wszystkie działania miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Inicjatywa wychowawców klas IIIb, Ia i grupy Motylki: „Świąteczna kartka dla zawierciańskiego seniora” pięknie wkomponowała się w powyższą akcję. Dzięki własnoręcznie przygotowanym przez naszych uczniów kartkom świątecznym, które zostały wręczone osobom starszym, na twarzach seniorów pojawił się uśmiech i łzy wzruszenia. Cóż bowiem może nas bardziej wzruszyć niż świadomość, że ktoś o nas myśli i pamięta okazując serdeczność i dobroć płynącą prosto z serca? Zdjęcia z akcji można obejrzeć na stronie naszej szkoły pod nazwą „Świąteczna kartka dla zawierciańskiego seniora”.

Kolejną akcją zorganizowaną przez społeczność szkolną była zbiórka darów dla  rodziny, która w pożarze utraciła cały swój dobytek. Liczba zaangażowanych osób w pomoc dla pogorzelców była bardzo duża. Wśród darów znalazły się meble, odzież, pieniądze, przybory szkolne, środki czystości i żywność. Ten odruch ludzkiej życzliwości i chęć niesienia pomocy jest istotnym dowodem na obecność w każdym z nas pierwiastka dobra i empatii, tak ważnej do budowania i podtrzymywania więzi międzyludzkich.

Nasze milusińskie przedszkolaczki wraz z wychowawcami nie zapomniały też o ukochanych pupilach z zawierciańskiego schroniska. Karma, ciepłe koce, zabawki, kocie i psie przysmaki po raz kolejny trafiły do czworołapków, które nadal z ufnością i nadzieją czekają na swój domek.

Nasi uczniowie wraz z rodzicami włączyli się również w akcję, której zasada jest prosta - wystarczy podzielić się z innymi świeżym jedzeniem. Dzięki fundacji Lokalnie z uśmiechem przy PZU w Zawierciu stanęła lodówka społeczna, do której można oddać pełnowartościowe produkty, by głodni i potrzebujący mogli z nich skorzystać.

A może rodzi się jeszcze w Was potrzeba do podjęcia innego świątecznego działania?   Samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi starszych samotnych sąsiadów? Czemu nie?

#RazemNaŚwieta – POMAGAJMY!

data dodania: 2020-12-23 18:51:36