OGÓLNOPOLSKI KONKURS EDUKACYJNY SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW ROZSTRZYGNIĘTY! nowa

Strona główna » Aktualności » OGÓLNOPOLSKI KONKURS EDUKACYJNY SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW ROZSTRZYGNIĘTY!

Z ogromną radością informujemy, że klasa I a  znalazła się w gronie 400 nagrodzonych w III edycji ogólnopolskiego  konkursu edukacyjnego pod nazwą: „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” organizowanego przez sieć sklepów Biedronka.

Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu  i udokumentowaniu, kilku lekcji dotyczących wybranego żywiołu natury. Materiały i scenariusze dostępne były na stronie projektu. Ponad to należało przesłać indywidualne prace plastyczne dzieci. Od  września  uczniowie klas 1 i 3 systematycznie pogłębiali wiedzę z dziedziny ekologii. Przedstawiciele „Gangu Fajniaków”: Słońce Sonia (ogień), Kropla Ksenia (woda), Drzewo Dobromir (ziemia) i Chmurka Celinka (powietrze) wspierali działania edukacyjne. Wraz z nimi, dzieci z  klas I i III poszerzali wiedzę o energii słonecznej, czystości wód i znaczeniu wody dla planety, zjawiskach atmosferycznych czy świecie roślin. Co więcej, uczniowie sami mogli zostać Fajniakami, czyli kimś, kto troszczy się o przyrodę i wie, jak o nią dbać, a także uczy dobrych nawyków innych. Wszystko to dzięki specjalnym materiałom edukacyjnym, przygotowanym przez Biedronkę we współpracy z metodykiem edukacji wczesnoszkolnej. Wszyscy uczniowi biorący udział w projekcje są bogatsi o wiedzę z dziedziny ekologii.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

data dodania: 2021-01-24 11:15:10