Kino - szkoła

Strona główna » Aktualności » Kino - szkoła

Ruszyła VII edycja  Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „Kino Szkoła”.
Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do programu, którego formuła polega na comiesięcznych spotkaniach. W  ramach cyklu Filmowe Drogowskazy emitowany jest film poprzedzony wprowadzającą prelekcją prowadzoną przez autorów programu.
17 października uczniowie klasy siódmej, drugich i trzecich gimnazjum obejrzeli w kinie MOK polski film „ Za niebieskimi drzwiami” ( reż. Mariusz Palej, 2016 r.}
 Film powiązany jest z fundacją Ewy Błaszczyk „ Akogo?”,  działającej na rzecz pogrążonych w śpiączce dzieci
„ Za niebieskimi drzwiami”  to film, który w malowniczy sposób wprowadza  w  trudne zagadnienie dzieci pogrążonych w śpiączce, związanych z tym tragedii ludzkich, miłości rodzicielskiej. Porównuje ten stan chorobowy do przejścia przez tytułowe niebieskie drzwi do krainy snów.
Udowadnia, że warto o nie walczyć, bo niejednokrotnie walka ta kończy się sukcesem.

Uczestniczenie w seansie filmowym oprócz doznań artystycznych pobudza do refleksji  i pozwala w minimalny sposób poznać problem dzieci pogrążonych w śpiączce.

data dodania: 2017-10-18 23:05:53