Akcja u przedszkolaków "Uwrażliwianie młodego serca przez czytanie"

Strona główna » Aktualności » Akcja u przedszkolaków "Uwrażliwianie młodego serca przez czytanie"

Pod takim hasłem ruszyła w naszym przedszkolu akcja uwrażliwiania na kulturę żywego słowa. Ambasadorami zostali  wspaniali, niezastąpieni wolontariusze. Początek  tych działań sięga września, kiedy to nasi milusińscy zapoznawali się ze starszymi kolegami z klasy III A,  jednakże od dziś akcja będzie miała charakter cykliczny.  Pierwszą książeczkę  pod tytułem "Co wypada, a co nie" przeczytała uczennica klasy IV Aleksandra Pilniak. Biedroneczkom udało się dokonać interpretacji w warstwie znaczeniowej, a emocje związane z lekturą przeniosły na papier, wykonując piękne prace plastyczne.
 Naszym celem jest połączenie  słowa z dramą, plastyką , muzyką- tańcem, ponieważ nie ma nic bardziej wartościowego w rozwoju dziecka, jak czytanie oraz szeroko rozumiana działalność artystyczno- teatralna. Tylko dzięki nim  pobudzamy do działania wyobraźnię, wyciszamy, pozwalamy odkrywać emocje, kształtujemy system leksykalno- znaczeniowy  oraz poszerzamy zasób słownictwa.
Działania w tej dziedzinie mają charakter rozwojowy- niebawem na przedszkolaczków będzie  czekała  niespodzianka w wykonaniu wolontariuszy oraz gości z Uczelni Wyższej.
Serdecznie   zapraszamy  do włączenia się w tę  akcję Szanownych Rodziców i Dziadków naszych przedszkolaczków.
Szczegółowych informacji udziela opiekun wolontariuszy  mgr Katarzyna Zemła.

data dodania: 2017-11-02 21:41:24