Strona główna » Aktualności » Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada na sali gimnastycznej odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Celem uroczystości było upamiętnienie  odzyskania przez Polskę  wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Z tej okazji młodzież szkolna przedstawiła inscenizację na temat ważnych dla Polaków wydarzeń z kart  naszej historii, takich jak: rozbiory, powstania narodowe oraz  I wojna światowa. Podczas występów uczennice recytowały wiersze  przy dźwiękach muzyki Fryderyka Chopina, odgrywane były scenki ukazujące wydarzenia, które miały miejsce w latach 1914-1918 oraz zaprezentowane  zostały wojskowe stroje. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru, który zaśpiewał narodowe i  patriotyczne pieśni.

Akademię przygotowali uczniowie i uczennice z klas: I, IV oraz II i III gimnazjum pod kierunkiem nauczyciela historii Małgorzaty Bomby oraz nauczyciela muzyki Joanny Burzyńskiej. Dekorację sali gimnastycznej  wykonały panie: Dorota Kula oraz Iwona Czech.

data dodania: 2017-11-11 14:53:34

Święto Odzyskania Niepodległości w SP nr 2 w Zawierciu cz.1